SolarKit Česká republika
Naším posláním je instalovat výkonné fotovoltaické systémy. Naše zásady jsou profesionální osobní přístup, rychlá instalace, vysoká kvalita služeb a produktů  a orientace na efektivitu instalovaných elektráren.

O nás

Stavíme solární a hybridní elektrárny a staráme se o jejich servis již od roku 2006. Naše služby využívají zákazníci v České republice a dalších zemích (Velká Británie, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Španělsko, Turecko, Ukrajina, Kazachstán, Rusko, Indie). Jsme česká společnost se silným zázemím, která disponuje týmem vlastních odborníků a techniků. Obnovitelné zdroje jsou naším posláním.

Historie společnosti

Společnost EKOTECHNIK byla založena v roce 1990. Nejprve jsme se zabývali instalací a distribucí potrubních a fóliových systémů od domácností po těžký průmysl. Zrealizováno 660.000 m2 u uložišť a podzemních staveb a 396.000 m2 střech. Od roku 2004 se zabýváme solární energetikou. V roce 2006 jsme postavili jednu z prvních velkých solárních elektráren o výkonu 693 kWp v České republice. V letech 2008-2012 jsme expandovali do zahraničí, kde jsme byli účastni výstavbě fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu ve výši 428 MWp. V současnosti společnost provozuje vlastní fotovoltaické elektrárny o výkonu 17 MWp. Kromě toho jsme realizovali instalace fotovoltaických panelů na střechách o celkovém výkonu 4 MWp. Od roku 2012 připravujeme malé ekologické zdroje pro vlastní spotřebu, které pro nás znamenají větší smysluplnost a návrat k přirozenému využití obnovitelných zdrojů.

Naše služby

  • projektování a komplexní dodávky fotovoltaických a hybridních elektráren „na klíč“
  • vyřízení dotací z programu Nová zelená úsporám
  • zajištění financování výstavby elektráren ve spolupráci se stavební spořitelnou Modrá pyramida
  • dálkový monitoring a servis elektráren
  • distribuci fotovoltaických komponentů a bateriových systémů pro obchodní partnery - zkušenosti.