Časté otázky

FAQ

 • placePro koho je fotovoltaická elektrárna vhodná?
  • Pro všechny, kteří si chtějí trvale snížit náklady na elektrickou energii v domácnosti. Slunce je jako zdroj energie nevyčerpatelné.
  • Pro všechny, kdo chtějí snížit svou závislost na distribuční soustavě. Fotovoltaická elektrárna je vhodná pro rodinné domy všech kategorií a velikostí.
  • Pro všechny, kteří chtějí mít v domácnosti čistý bezemisní zdroj elektrické energie. Není nám lhostejné, jaký vzduch my všichni a naše děti dýcháme.
  • Pro všechny, kteří mají větší odběr elektrické energie během dne. V domácnostech je fotovoltaická elektrárna ideální zejména v kombinaci s bazénem, elektrickým vytápěním, klimatizací nebo ohřevem vody na vytápění objektu.
 • placeFunguje fotovoltaická elektrárna jen v létě nebo po celý rok? Jaký je rozdíl ve výkonu solární elektrárny v létě a v zimě?

  Velkou výhodou je, že fotovoltaická elektrárna funguje po celý rok, protože pracuje se solárním zářením. V zimě je výkon fotovoltaické elektrárny nižší než v letních měsících. Zároveň ale platí, že i v chladnějším, ale jasném počasí může mít naopak lepší okamžité parametry, než když je v létě velké teplo, které je příčinou ztrát.

 • placeMám nárok na dotaci z programu Nová zelená úsporám? Papírování a běhání po úřadech mě děsí a nemám na to čas. Na koho se mohu obrátit?

  Nic řešit nemusíte, vše vyřídíme za vás v rámci našich služeb. Pouze poskytnete nezbytné dokumenty, náš energetický auditor vyřídí poskytnutí dotace, která vám po dokončení instalace přijde na účet.

 • placeJak rychlá je návratnost investice do fotovoltaické elektrárny?

  Fotovoltaická elektrárna Solar Kit představuje kvalitní produkt s moderními technologiemi za dostupnou pořizovací cenu. V kombinaci s dotačním programem Nová zelená úsporám je tak návratnost investice velmi rychlá (cca 6 - 12 let).

 • placeRád bych k nákupu využil možnost financování. Je to možné? Neztrácím tím nárok na vyplacení dotace?

  Ano, na pořízení fotovoltaické elektrárny Solar Kit nabízíme rovněž výhodný úvěr, kterým lze profinancovat až 100% pořizovací hodnoty. Na získání ani následné vyplacení dotace nemá úvěr žádný vliv.

 • place Kde je nejlepší umístit fotovoltaické panely?

  Kdekoliv, kde svítí slunce a není žádný stín. Pokud by například stín z komína nebo stromu zastínil jeden panel, výkon se sníží u všech panelů, protože jsou zapojeny v sérii. Nejvýhodnější je vždy čelní orientace na jih. Pokud byste se měli rozhodnout mezi JV a JZ, vždy je lepší jihovýchod, protože ráno je chladněji a bývá čistá obloha. V létě se začínají tvořit mraky kolem poledne, a proto je orientace na jihozápad méně vhodná. Fotovoltaické panely mají rády chladnější počasí, a proto při -10°C za slunečného dne může být okamžitý výkon vyšší než za horkého letního dne. Takže pracují po celý rok, což je jejich nesporná výhoda.