+420 774 414 722
CZ EN

Novinky

7.2.2018

Zájem o fotovoltaiku prudce roste. Další boom přijde díky novým dotacím

Díky novému dotačnímu programu Nová zelená úsporám (NZÚ) dochází v Česku k dynamickému rozvoji malých fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách rodinných domů. Skutečný boom fotovoltaiky však přinesl operační program OPPIK, díky kterému se v Česku postaví nové instalace v hodnotě přes miliardu korun.

Více
10.1.2017

ČEZ Distribuce potvrzuje rostoucí zájem o připojování nových fotovoltaických elektráren

V minulém roce došlo k výraznému navýšení počtu nově přiopojených fotovoltaických elektráren do sítě společnosti ČEZ. „V souvislosti s dotační podporou v rámci programu Nová zelená úsporám a díky předpokládanému snižování cen baterií očekáváme v následujících letech další nárůst zájmu o instalaci fotovoltaických elektráren vybavených akumulací ze strany našich klientů,“ řekl v rozhovoru pro náš portál Ing. Stanislav Hes, Vedoucí oddělení Modelace a analýzy ze společnosti ČEZ Distribuce a.s..

Více
9.1.2017

Kam bude směřovat budoucí vývoj fotovoltaiky v Česku?

V posledních letech se fotovoltaický trh v České republice radikálně změnil. Díky novým dotacím a poklesu cen fotovoltaických komponentů prudce roste zájem firem i domácnosti o nové fotovoltaické elektrárny. Asi nejvíce však stoupá zájem o akumulaci energie a efektivní nástroje řízení spotřeby energie, včetně vytápění či v kombinaci s elektromobilem. Jaké změny přinese letošní rok?

Více